Skiinterkriterium 2017

Na Zakletém vrchu projel cílem poslední závodník letošního Skiinterkriteria. Nyní následuje vyhlášení vítězů, absolutních vítězů a samozřejmě vyhlášení nejlepších reprezentačních výběrů.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Starší žáci: Trať projel nejrychleji v obou kolech Adam KLÍMA (CZE) a s celkovým časem 1:33,76 je po zásluze odměněn zlatou medailí. O pouhých 20 setin pomalejší byl Matěj BLÁHA (CZE), což mu „vyneslo“ stříbrnou placku a na třetí místo se v druhém kole probojoval také český reprezentant David KUBEŠ.

St. žákyně: Vedoucí pozici v obřím slalomu uhájila z prvního kola Barbora ZIKOVÁ a s celkovým časem 1:35,15. Na druhou pozici se po zajetí nejrychlejšího času obou kol (49,34 vteřiny) dostala Alice SUROVÁ a na bronzovou příčku tak posunula Lenku KOŠŤÁLOVOU (CZE).

St. žákyně: Do druhého kola jdou z vedoucích příček Češi a Slováci. Z holek jely nejrychleji české reprezentantky Bára ZIKOVÁ, Lenka KOŠŤÁLOVÁ, na paty jim však „šlape“ Alice SUROVÁ ze Slovenska. Další kolo slibuje boj o cenné kovy. Rozdíly v časech jsou těsné.

St. žáci: U chlapců je to v pořadí z hlediska reprezentačních výběrů stejné. Sestupně od prvního místa Adam KLÍMA, Matěj BLÁHA (oba CZE) a Filip BALÁŽ (SVK). Stejně jako u dívek, druhé kolo bude napínavé.

Ml. žáci: Obří slalom dokončili i mladší kluci. Nejrychlejší „mlaďáci“ se rodí podle výsledků na Slovensku. Pro zlato si dojel Adrián PETRUF (SVK) s časem 46,73 sekundy. Druhé místo obsadil Ondřej KALINA (CZE), čas 46,87 a bronzovou medaili vybojoval Matěj BANK (CZE), který startoval až jako předposlední závodník a na vedoucí pozici ztratil 27 setin.

Ml. žákyně: Jako první vyjely na trať mladší holky. Nejrychlejší čas, 45,92 vteřiny zajela obhájkyně zlaté medaile z loňského ročníku, Rebeka JANČOVÁ (SVK). Na stříbrnou medaili s časem 46,14 vteřiny dosáhla reprezentantka z Ruska Diana NOVIKOVA a na třetí příčku se ztrátou 0,52 setiny na vedoucí pozici se dostala Nina SCHIPPERS (NED).

55. ročník Skiinterkriteria má za sebou první disciplínu - slalom. V hodnocení zemí je Česká republika lídrem po prvním dni, za ní Slovensko a o třetí místo se pro dnešní den dělí výběr Švédska a Ukrajiny. 

Ml. žáci: U mladších chlapců se pořadí vedoucích pozic z prvního kola nezměnilo. První místo tedy vybojoval Štěpán KROUPA (CZE) s časem 1:11,40, pro druhé místo si dojel David MAŽGÚT (SVK), čas 1:12,12 a bronz získává Maksym MARIICHYN (UKR) s časem 1:13,59.

St. žáci: Nejrychlejší čas z prvního kola obhájil Jan BORÁK (CZE) s celkovým časem 1:28,26, stejně tak druhé místo z prvního kola udržel Adam KLÍMA (CZE) se ztrátou 0,79 setin na týmového kolegu. Na bronz po výborně zajetém druhém kole dosáhl Thomas HUDSON (GBR), čas 1:29,27.

Ml. žákyně: Slalom dokončili i mladší holky. Pro zlato si dojela v čase 1:09,84 Ellie NORDBERG (SWE), na stříbro dosáhla loňská vítězka této disciplíny Rebeka JANČOVÁ (SVK), která byla o 0,52 setin pomalejší a bronzovou medaili získává Nina SCHIPPERS (NED) s časem 1:11,05.

St. žákyně: První zlatou medaili letošního Skiinterkriteria vybojovala Elesse SOMMEROVÁ (CZE) s celkovým časem z obou kol 1:38,37. Stříbro z prvního kola udržela Barbora ZÍKOVÁ (CZE), čas 1:38,67 a bronz si do Švédska odveze nejrychlejší závodnice z prvního kola Klara JANLERT, čas 1:38,81.

První kola slalomu máme za sebou. Přinášíme průběžné výsledky: 

St. žákyně: Nejrychlejší jízdu zajela švédská závodnice Klara JANLERT v čase 47,07 sek.. O 29 setin později dojela Elesse SOMMEROVÁ (CZE) a se ztrátou šedesáti setin, tudíž po prvním kole třetí místo drží Barbora ZÍKOVÁ (CZE).

St. žáci: V kategorii starších chlapců první kolo ovládlo „Československo“. Nejrychleji projel cílem Jan BORÁK (43,63 sek.)a za ním Adam KLÍMA (44,10 sek.). Oba dva reprezentují domácí Českou republiku. Třetí nejrychlejší čas zajel slovenský reprezentant Filip BALÁŽ (44,46 sek.)

Ml. žákyně: Nejlepší čas v této kategorii 33,13 sek. zajela Rebeka JANČOVÁ (SVK). O 12 setin pomalejší Ellie NORDBERG (SWE) a třetí místo drží nizozemská závodnice Nina SCHIPPERS s časem 33,60 sek.

Ml. žáci: S časem 33,80 si vedoucí pozici nese do druhého kola Štěpán KROUPA (CZE), po něm slovenský jezdec David MAŽGÚT a čas na třetí místo zajel Maksym MARIICHYN (UKR).

27.1.2017 - Včerejší večer proběhlo slavnostní zahájení 55. ročníku Skíčka přímo ve Ski centru. Hostitelem se stala restaurace Skirest, kam se sjely nejenom závodní výpravy, ale také významní hosté, kteří náš závod podpořili. Mezi nimi nechyběl olympijský vítěz biker Jaroslav Kulhavý nebo hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. Dnes závod začíná v 8.50 hod. disciplínou slalom.

16.1.2017 - Organizační výbor 55. ročníku Skiinterkriteria 2017 srdečně zve všechny bývalé činovníky Skíčka k návštěvě jubilejního ročníku tohoto mezinárodního lyžařského závodu. Doprava zajištěna. Bližší informace naleznete v přihlášce, které je ke stažení ZDE.

Ve dnech 26. - 28.1.2017 proběhne již 55. ročník mezinárodního závodu žactva ve slalomu a obřím slalomu ve Ski centru Říčky!

Jako každý rok na konci ledna poměří lyžařské naděje z celého světa svoje síly se svými vrstevníky na černé sjezdovce v Říčkách. Tento mimořádný závod v minulosti přivítal také pozdější hvězdy světového lyžování jako jsou sourozenci Kosteličovi, Šárka Strachová nebo Ondra Bank a další členové reprezentačního výběru.

Závod tak stojí za to sledovat přímo v místě konání a přitom si i skvěle zalyžovat na červené a modré sjezdovce, které o závodním víkendu bývají prázdnější. No a kdo se nedostane do Říček, může sledovat celý závodní víkend při on-line přenosu, který pro Vás také zajišťujeme.

Propozice závodu