Skiinterkriterium láká na slalom a obří slalom

Skiinterkriterium je mezinárodní lyžařský závod žákovských kategorií v disciplínách slalom a obří slalom. Závodu s bezmála šedesátiletou historií se pravidelně účastní přes 200 závodníků
z 15–20 zemí celého světa
. Z českých reprezentantů jich na sjezdovku vyráží pravidelně mezi 20 až 40.

Dětský závod s dlouhou tradicí

První ročník závodu ve slalomu a obřím slalomu jsme odstartovali už v roce 1962, a od té doby jsme vynechali jenom párkrát. Pouze třikrát v historii se závod nejel z důvodu nepřízně počasí. A protože organizátoři dbají především na bezpečnost závodníků a vysokou úroveň soutěžních podmínek, tak byl závod raději zrušen. Právě díky této dlouholeté tradici se Skiinterkriterium stalo nejstarším závodem svého druhu na světě.

Ve Ski centru Říčky
myslíme na naše návštěvníky

A jelikož chceme, aby si tu skvělou podívanou mohlo užít co nejvíce z vás, snažíme se závody každoročně zatraktivnit novými prvky, a to především v doprovodných aktivitách jako jsou online přenosy nebo velkoplošná obrazovka v cíli.

Možnost vidět na vlastní oči mladé talenty světového lyžování chceme nabídnout každému, proto je areál ve Ski centru Říčky volně přístupný a nevybíráme žádné vstupné.

Skiinterkriterium v číslech

  • 200   obvyklý počet účastníků
  • 15-20   reprezentačních výběrů
  • 4   počet závodních kategorií
  • 400 000   sledujících dokument o závodě na ČT4 Sport
  • 15 000   sledujících online přenos
  • 90   celkový počet organizátorů

Chci vidět fotky

foto2